Strihanie živých plotov

Ponúkame Vám odborné strihanie živých plotov a okrasných stromčekov, používame profesionálnu techniku Stihl. Na vyššie ploty používame špeciálne rebríky prípadne lešenie. Živý plot ostriháme, bio odpad zhrabeme na kopu, možnosť dohodnúť aj zoštiepkovanie prípadne odvoz vzniknutej drevnej hmoty.
Ponúkame aj odborné strihanie tují, skrátenie tují, zarovnanie tují, poradíme si aj s vysokými tujami.
Tuje a ihličnaté živé ploty striháme 2x do roka, rýchlo rastúce listnaté živé ploty môžeme strihať 3x do roka.

Cena: Radi Vám vypracujeme nezáväznú cenovú ponuku, napíšte nám na náš email: mail@ktn.sk (do emailu uveďte tieto základné informácie: ak sa dá aspoň 2-3 fotografie živého plotu, miesto kde sa živý plot nachádza, jeho dĺžku a výšku). 

Doprava k zákazníkovi: Trenčiansky okres paušál +15€ , mimo TN okresu 0,35€/km (počíta sa cesta tam aj späť, ceny za dopravu sú bez DPH).
Ihličnaté živé ploty (tuje) možno strihať 2x do roka. Prvé obdobie je koniec mája a začiatok júna. Toto prvé strihanie je vždy zmladzovacie. Slúži na vytvarovanie živého plota a odstránenie konárov, ktoré sa poškodili počas zimy. Jednoduchým pravidlom je, aby ste neodstrihli viac ako 10 až 20 % z dĺžky konára, resp. 25 až 35 % z celkového ihličia. Druhé obdobie strihania tují je na prelome leta a jesene (koncom augusta alebo začiatkom septembra). Účelom tohto strihania je dodať živému plotu finálny tvar, ktorý bude mať po celú zimu.

Listnaté živé ploty možno strihať 2 až 3krát do roka. Ideálne obdobie na zásadný zmladzovací rez je v skorú jar v období vegetačného pokoja (keď už nehrozia tuhé mrazy koniec februára, marec). Ďalší rez je ideálne vykonať po “jarnom bujnení” najlepšie v mesiaci jún. Rez v tomto období podporí následný rast bočných výhonov a tým aj zahustenie živého plota.  Tretí rez živých plotov je možno vykonať koncom leta v mesiaci august-september striháme už len zľahka.

Kvitnúce kry: Na jar kvitnúce listnaté kry sa strihajú po odkvitnutí, to je zhruba v máji až júni.
Aktuálne pôsobíme na západnom Slovensku, hlavne celý Trenčiansky kraj. Strihanie živých plotov a tují realizácie v lokalitách Trenčín, Dubnica nad Váhom, Ilava, Beluša, Púchov, Považská Bystrica, Bytča, Žilina, Rajec, Prievidza, Nováky, Partizánske, Bánovce nad Bebravou, Topoľčany, Nové mesto nad Váhom, Myjava, Stará Turá, Piešťany, Hlohovec… Po dohode vieme vycestovať aj ďalej…
Radi prídeme ostrihať aj Váš živý plot či tuje!

Naše realizované práce:

Viac fotiek a najnovšie práce môžete sledovať na našom Instagrame: