Kompletná starostlivosť o trávnik

Aby bol Váš trávnik krásne zelený, hustý a v dobrej reprezentatívnej úrovní musíte sa oň pravidelne starať! Udržať trávnik vo forme vyžaduje dostatok času, starostlivosti a samozrejme aj určité vedomosti o tom čo všetko treba dodržať, aby trávnik prosperoval! Mať pekný a zdravý trávnik je skrátka fuška, ale pokiaľ sa oň postaráte odvďačí sa Vám krásnym vzhľadom a vitalitou! Ak na trávnik nemáte dostatok času neváhajte sa na nás obrátiť! Jednorázovo či pravidelne radi Vám zo starostlivosťou pomôžeme!

Cena: Radi Vám vypracujeme nezáväznú cenovú ponuku, napíšte nám na náš email: mail@ktn.sk (do emailu uveďte tieto základné informácie: ak sa dá aspoň 2-3 fotografie trávnika, miesto kde sa trávnik nachádza, o koľko m2 sa jedná).

Doprava k zákazníkovi: Trenčiansky okres paušál +15€ , mimo TN okresu 0,35€/km (počíta sa cesta tam aj späť, ceny za dopravu sú bez DPH).

Čo Vám ponúkame:

pravidelné kosenie trávnika.
jarná a jesenná vertikutáciu trávnika.
presné nadávkované hnojenie špičkovými Holandskými hnojivami, ktoré používajú profesionáli: Pure Sport&Golf (v sezóne), Pure Autumn (jeseň). 
dosev trávnika kvalitným osivom napr. značky Barenbrug.
kompletná regenerácia trávnika (podľa potreby vertikutácia, aerifikácia, dosev, zapieskovanie či top dressing).
zapieskovanie trávnika vhodným kremičitým pieskom či top dressingovou zmesou.
aerifikácia trávnika dutými hrotmi (momentálne len ručným aerifikátorom menšie plochy do 100m2, do budúcna plánujeme zakúpiť aj stroj na väčšie rozlohy).
Aktuálne pôsobíme na západnom Slovensku, hlavne celý Trenčiansky kraj. Starostlivosť o trávniky realizácie v lokalitách Trenčín, Dubnica nad Váhom, Ilava, Beluša, Púchov, Považská Bystrica, Bytča, Žilina, Rajec, Prievidza, Nováky, Partizánske, Bánovce nad Bebravou, Topoľčany, Nové mesto nad Váhom, Myjava, Stará Turá, Piešťany, Hlohovec… Po dohode vieme vycestovať aj ďalej…
Radi sa postaráme aj o Váš trávnik!

Vertikutácia

Prečo vertikutovať?  Vertikutácia trávnika je dôležitá ozdravná procedúra pre Váš trávnik, z trávnika sa odstráni takzvaná trávna mačina. Je to zmes starých uschnutých stebiel trávy, machu, buriny všetko toto trávnik dusí a bráni kvalitnému prístupu živín, vlahy a slnka. Po vertikutácii sa rapídne zlepší prísun živín, trávnik dostane priestor pre svoj rast, podporí sa odnožovanie trávnych koreňov a behom pár týždňov trávnik krásne zahustí! Trávnik bude vďaka vertikutácii zdravý, vitálny, hustý skrátka budete mať z neho väčšiu radosť 🙂
Viac sa dočítate v našom blogu v článku:
Prečo je dôležitá vertikutácia trávnika.

Aerifikácia

Táto špecialna ozdravná kúra má za úlohu prevzdušniť a zlepšiť pôdne pomery. Ílovitá hutná pôda, ušlapaná pôda všade tam má trávnik problém. Aerifikáciou robíme v trávniku otvori v hĺbke 6 až 8cm. Tieto potom zasypeme špecialnym kremičitým pieskom o frakcii 0,3-2mm. Na ľahšie zapieskovanie trávnika rátajme s vydatnosťou cca 500kg/100m2 , po aerifikácii ideálne cca 1000kg/100m2 aby sa všetky diery dôkladne zaplnili pieskom, použijeme zaťahovaciu sieť či zapravovaciu bránu. Aerifikáciou získame lepší prístup vzduchu, vody, živín priamo ku koreňom. Zlepší sa odvod vody a korene sa začnú ťahať viac do hĺbky. Trávnik zosilnie a bude viac odolnejší čo sa samozrejme odzrkadlí aj na jeho krásnom vzhľade. 

Hnojenie trávnika

Aby bol Váš trávnik stále krásny treba mu pravidelne dopĺňať živiny. Na hnojenie používame TOP holandské organicko-minerálne hnojivá ktoré sa používajú napríklad aj na golfové či futbalové ihriská. Hnojivá značky Pure sa s obľubou používajú v profesionálnej sfére starostlivosti o trávniky. V sezóne používame presne navážené organicko-minerálne hnojivo Pure Sport&Golf (cca 3x za sezónu), prípadne čisto organické hnojivo Pure Bio II. Na jeseň a koncom zimy je ideálne použiť hnojivo Pure Autumn ktoré sa uvolňuje aj pri nízkych teplotách. Účinne likviduje mach, stimuluje rast koreňového systému a zvyšuje odolnosť voči chorobám v zimných mesiacoch.

Pieskovanie trávnika a top dressing

Zapracovanie kremičitého piesku do pôdneho profilu trávnika má pre trávnik ozdravný a povzbudivý dopad. Zlepšuje odnožovanie trávnika, príjem vody a živín, zvyšuje poróznosť pôdy a znižuje tvorbu prázdnych miest v trávniku. Ideálne je pieskovať po aerifikácii prípadne ľahšie môžeme zapieskovať aj po vertikutácii. Na ľahšie zapieskovanie trávnika rátajme s vydatnosťou cca 500kg/100m2 , po aerifikácii ideálne cca 1000kg/100m2. Top Dressing – ďalšia možnosť ako zlepšiť kvalitu Vašeho trávnika. Ide o namiešanie kvalitného mixu pôdnych zlepšovačou (napr. biovín, trávnikový substrát, kremičitý piesok, rašelina, zeolit, novihum atď…) ktoré rovnomerne aplikujeme a zapravíme do trávnika.

Naše realizované práce:


Viac fotiek a najnovšie práce môžete sledovať na našom Instagrame: