Ako efektívne odstrániť peň stromu? Odstraňovanie pňov bez námahy

Aj Vás trápi škaredý, nevzhľadný peň na Vašej záhradke, ktorý Vám pravidelne zavadzia pri kosení a údržbe? Vyrezali ste rad stromov a neviete ako zlikvidovať pne? V dnešnom článku si predstavíme špeciálnu techniku tzv. pňovú frézu, ktorá bola vyvinutá na jednoduché a efektívne odstraňovanie pníkov. No ešte predtým si môžeme povedať aké máte možnosti a spôsoby odstránenia starých pňov:
Pokiaľ si nechcete zničiť kríže, zatupiť pár reťazí na motorovej píle a zažiť niekoľkohodinovú posilňovňu pri boji s pníkom, určite rýchlo zabudnite na fyzicky náročné manuálne vykopávanie pňa.
Z ekologického hľadiska neodporúčame ani používanie rôznej chémie, vypaľovanie či “zázračné urýchľovače” rozkladania pňa. Iba v prípade, že máte niekoľko rokov čas pozerať sa na hnijúci či obhorený starý peň!
Vytrhávanie a obkopávanie bagrom je vcelku efektívna metóda odstránenia starých pníkov no pozor! Určite neodporúčame vytrhávať pri domoch, plotoch či iných stavbách, kde hrozí poškodenie základov. Rovnako tak pri inžinierskych sieťach a kábloch, hlavne pokiaľ sa jedná o väčšie pne.  Zároveň tento spôsob nie je moc vhodný ani do už hotových, zrealizovaných okrasných záhrad z dôvodu, že Vám bager môže poškodiť trávnik a na záhrade budete mať väčší “kráter” po obkopávaní a trhaní.

Ako teda efektívne, rýchlo a čo možno bez najmenších škôd na pozemku odstrániť starý peň?

Odfrézujeme Vám ho! Frézovanie pňov je rýchla a efektívna technika odstránenia starých pníkov a oproti bagru aj “šetrná” k okoliu Vašej záhradky. Naša fréza je pomerne ľahká s váhou cca 130kg nepoškodíme trávnik, nezanecháme v ňom neželané koľaje. Zároveň sa dostaneme aj do zúžených priestorov. Prejdeme aj cez malé úzke bránky, zárubne, šírka frézy je 65cm. Fréza je zároveň dostatočne výkonná, aby si poradila aj s väčšími pňami (zatiaľ náš najväčší mal priemer okolo 170cm). Pníky vieme odstrániť rýchlo a hlavne natrvalo.
Peň Vám vyfrézujeme pod úroveň terénu až do hĺbky 15cm – 20cm čo bohato stačí na to, aby ste na dané miesto dosypali hlinu, trávnikový substrát a vysiali trávu. Prípadne položili zámkovú dlažbu, vysypali okrasným kameňom atď… Skrátka po nevzhľadnom pníku neostane ani pamiatka!
Ďalej Vám vieme pomôcť aj s odfrézovaním rôznych kríkov, drevitých burín (šípy, maliny, buxus, lieska, baza, rôzne živé ploty, brečtan, nálety atď…) skrátka odfrézujeme všetko čoho sa neviete nadobro zbaviť a stále Vám z pňa vyrastajú nové výrastky. Po odfrézovaní 15cm pod úroveň terénu sa zničí aj celý koreňový systém rastliny a ďalej Vám už nebude na danom mieste vyrastať.
Čo budeme potrebovať na predbežnú bezplatnú cenovú ponuku? Stačí nám poslať fotku pníka, priemer pníka meraný v najširšom mieste tesne pri zemi a lokalitu, kde sa nachádzate.

Frézovanie pňov realizácie v lokalitách: Trenčín, Dubnica nad Váhom, Ilava, Beluša, Púchov, Považská Bystrica, Bytča, Žilina, Rajec, Prievidza, Nováky, Partizánske, Bánovce nad Bebravou, Topoľčany, Nové mesto nad Váhom, Myjava, Stará Turá, Piešťany, Hlohovec, Senica, Trnava, Malacky, Stupava, Pezinok, Modra, Senec, Bratislava, Svätý Jur, Ivanka pri Dunaji, Sládkovičovo, Galanta, Sereď, Nitra.

Neváhajte nás kontaktovať!
Tel: 0911 911 081 
E-mail: mail@ktn.sk

Zdielajte na